Etkinliklerimiz

Oyuncak Günü

Oyuncak günü için haftanın bir günü belirlenmiştir ve öğrencilerimiz oyuncak gününde arkadaşlarıyla paylaşmak amacıyla oyuncaklarını getirirler.

Gezi Gözlem İncelemeler

Çevremizi tanımak, toplumsal kuralları öğrenmek ve doğadaki değişiklikleri yerinde gözlemlemek amacıyla park, bahçe, müze, kütüphane, sergi, tiyatro gezileri düzenlenir.

Drama Sunumları

Belirli gün ve haftaların önemini vurgulamak üzere ana sınıfının bölüm sahnesinde öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla drama sunumları yapılır.

Yaşlılara Saygı Haftası

Bu hafta içinde öğrencilerimiz, nine ve dedelerini okulumuza davet ederek onlar için hazırladıkları sürpriz gösterileri sunarlar. Birlikte faaliyetler yapar, oyunlar oynarlar.

Proje Sunumları

Yılda bir defa öğretmen-öğrenci işbirliği ile seçilen konularda projeler yapılır. Projeler , konuya ilişkin şarkılar, rontlar, dramalar, şiirler ve öğrencilerin ortaya koyduğu ürünlerden oluşur. Proje sunumları velilerle paylaşılır.

Doğum Günleri

Her ay sonunda, o ay doğan çocukların doğum günü toplu olarak kutlanır.

Mutfak Beceri Günleri

Öğrencilerimiz ayda bir kez; ana sınıfı yemekhanesinde öğretmenlerinin rehberliğinde pasta, salata, turşu, börek yaparlar. Bu etkinliğin amacı, çocuğun kendi başına iş yapabilmesini sağlamak, el becerisini geliştirmek ve yediği bazı yiyeceklerin nasıl yapıldığını göstermektir.

100.Gün

Çocuklarda sayı, renk bilgisini desteklemek amacıyla yapılan kavram çalışması okulun ilk gününden itibaren günler sayılarak çocuklar tarafından panoya asılır ve 100. gün oyun ve yarışmalardan oluşan eğlenceli bir parti ile kutlanır.