Güvenlik Birimi

Okulumuzda; servis ve protokol girişi (1 nolu nizamiye), veli ve öğrenci girişi (2 nolu nizamiye) Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi girişi (3 nolu nizamiye) olmak üzere üç adet Nizamiye kapısı bulunmaktadır. Velilerimiz ve öğrencilerimiz Özel Sanko Okullarına girişlerinde 2 nolu Nizamiye kapısını kullanırlar. Öğrencilerimizin can güvenliği açısından veli araçları okul içine alınmamaktadır. Okulumuzun giriş kapılarında bulunan güvenlik birimimiz 24 saat 3 vardiya ve 15 güvenlik görevlisiyle hizmet vermektedir. 

Okulumuzda iç ve dış mekânlar güvenlik kamerası ve alarm sistemi ile güvence altına alınmıştır. Okula girişlerde kimlik kartı bırakılması ve ziyaretçi kartı alınması gerekmektedir. Güvenlik birimi elemanı, gerektiğinde ziyaretçiye görüşeceği kişinin bulunduğu yere kadar refakat edebilir. Okula girişler saat 19:00 dan sonra yasak olup hiçbir veli veya öğrenci bu saatten sonra içeri alınmaz. Saat 18:00-19:00 arası binaya girmek isteyen velilerin, temizlik şefi ya da güvenlik görevlisi refakatinde yönlendirilmesi sağlanır. 

Gün içerisinde öğrencinin velisiyle okul dışına çıkması gerektiğinde ilgili müdür yardımcısından izin kağıdı alması ve güvenliğe teslim etmesi gerekmektedir. Öğrenciyi velisi dışında birisi almaya gelecekse, velinin okulu arayıp ilgili okul müdür yardımcısına bilgi vermesi ve kimlik tespitinin doğrulanması gerekmektedir. Öğrencilerimize eğitim öğretim yılı içerisinde programları dahilinde öğretmenleri ve idarecileri ile birlikte yaptıkları şehir içi ve şehir dışı tüm gezilerde güvenlik görevlisi refakat eder.

Öğrencilerin okula geliş gidişleri; 
Anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin okula geliş gidişleri farklı saatlerdedir. 

Öğrencilerin okula geliş gidişi; 
» Servis araçları ile
» Velinin şahsi aracı ile (Öğrencilere okul idaresinin onayı ile serbest giriş çıkış kartı verilir.)
» Yaya olarak (Yaya öğrencilere okul idaresinin onayı ile serbest giriş-çıkış kartı verilir. Öğrenci, ancak okul civarında ikamet ediyor ise öğle yemek saatinde kartını kullanarak dışarı çıkabilir.)
» Özel şoför aracılığı ile (şoförün kimliği, araç plakası gibi ayrıntıların ilgili idari kısma bildirilmesi şartı ile) sağlanır. 

Öğrencinin okula hangi şekilde giriş çıkış yapacağı, veli tarafından eğitim-öğretim dönemi başında okul idaresine beyan edilmek zorundadır. Okula servis aracı dışında gelen anasınıfı öğrencileri için Ring aracı 2 nolu nizamiye kapısından anasınıfları binasına kadar hizmet vermektedir.