SANKO OKULLARI ÖĞRENCİLERİ JETSET SINAVI SERTİFİKALARINI ALDILAR

SANKO İlkokulu öğrencileri sabah töreninde, ortaokul öğrencileri ise konferans salonunda düzenlenen törende JETSET sınavları sertifikalarını aldılar.

SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı konuşmasında yabancı dilin daha da önem kazandığını, günümüzde geleceği yakalayabilmek için en son yapılan araştırmaların takip edilmesinin çok önemli olduğunu belirtti. Günümüz bilimini ve araştırmalarını takip etmenin tek yolu da bilim dili olan İngilizcenin iyi düzeye getirilmesi gerektiğini ifade etti.

Yabancı Diller Direktörü Sultan Ulu teslim edilen sertifikaların İngilizce eğitim süreci ile ilgili hem öğrencilere hem de öğretmenlere önemli veriler sağladığını ifade ederken İngilizce eğitimini daha çok geliştirmek için Yabancı Diller Departmanı olarak veriler doğrultusunda gerekli önlemleri aldıklarını ve bu analizleri her yıl düzenli olarak yapmakta olduklarını belirtti.

Ayrıca SANKO Okullarında bir ilki gerçekleştirip İspanyolca DELE sınavına giren ve büyük başarı elde eden Sezer Fadıloğlu, Deniz Körcük, Ece Öztürk, Eylül Özpolat, Umut Mutlu, Berke Halavurt ve Lela Nisan Coşkun sertifikalarını İspanyolca öğretmenleri Carlos Ramirez ve Alish Ahadov’un ellerinden teslim aldılar.
Tören fotoğraf çekimi ile son buldu.