SANKO OKULLARININ YKS BAŞARISI

SANKO Koleji ve SANKO Fen - Teknoloji Lisesi 2020 Mezunları YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla başarılarını taçlandırdılar.

SANKO Liseleri 2020 mezunu 22 öğrenci tıp, 24 öğrenci mühendislik ve mimarlık, 4 öğrenci hukuk, 4 öğrenci diş hekimliği, 11 öğrenci fen edebiyat ve eğitim, 4 öğrenci eczacılık,13 öğrenci iktisadi ve idari bilimler, 5 öğrenci sağlık bilimleri, 1 öğrenci iletişim ve tasarım fakültelerini kazanarak büyük bir başarıya imza attılar.

SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı, pandemi döneminde sınava hazırlanmak zorunda kalan 2020 mezunlarının planlı ve güçlü akademik çalışmaları sonucunda Türkiye’nin prestijli üniversitelerine yerleştiklerini belirtti.
2020 SANKO Mezunlarından; 4 öğrenci Boğaziçi Üniversitesine, 2 öğrenci İstanbul Teknik Üniversitesine, 1 öğrenci İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesine, 3 öğrenci Cerrahpaşa Üniversitesine, 1 öğrenci Yıldız Teknik Üniversitesine, 1 öğrenci Hacettepe Üniversitesine, 2 öğrenci Ankara Üniversitesine, 1 öğrenci Gazi Üniversitesine, 2’si %100 Burslu olmak üzere toplam 4 öğrenci Sabancı Üniversitesine, 7 öğrenci KOÇ Üniversitesine, 1 öğrenci Bilkent Üniversitesine yerleşti. Vakıf üniversitelerine yerleşen öğrencilerimizin almaya hak kazandıkları %100 ile %25 arasında değişen oranlardaki burslar okulumuzu ayrıca mutlu etti.

Asyalı; “Öğrencilerimizin elde etmiş oldukları başarıları ile gurur duyuyor ve emeği geçen yönetici, öğretmen, tüm çalışanları kutlayarak, 2020 mezunlarımıza yeni yaşamlarında başarılar diliyorum.”dedi.