Bölümler

Öğretim programı, öğrencilerin ilgi, istek ve yetenekleri yönünde, bireysel farklılıklarına ve yönelecekleri alan özelliklerine uygun ortak genel kültür dersleri, alan dersleri ile seçmeli derslerden oluşur.

Her bireyin ayrı bir öğrenme tekniği ve potansiyeli olduğu bilinci ile uzman öğretmen kadrosu tarafından kitlesel başarı ön planda tutularak eğitim verilir. Öğrencilerin okul içerisinde gerek akademik yönden gerekse sosyal açıdan üst düzey bilinçle yetiştirilmesi için her öğrencinin en az bir spor ya da sanat dalında yoğunlaşması sağlanır.

Özel Sanko Koleji'nin programının temeli; her öğrencinin entelektüel, teknolojik ve duygusal beceri potansiyelini üst düzeyde kullanarak disiplinler arası bir yaklaşımla gelişimini sağlamaktır. Rapor Yazma Teknikleri, Araştırma Teknikleri, Sosyal Etkinlik, Proje Hazırlama, Diksiyon ve Hitabet, Web Tasarım ve Programlama, Bilgi Kuramı, Girişimcilik gibi seçmeli dersler ile öğrencilerimizin ilgi ve becerileri doğrultusunda alt yapılarını destekleyecek ders programları uygulanmaktadır.