Kurucumuz

Sevgili Gençler;

Hep birlikte, başarılarla dolu eğitim-öğretim dönemlerini geride bırakmanın, gururunu yaşıyoruz .Başarılarınız sayesinde her eğitim öğretim dönemi öncesinde hedefimizi yeniden güncellemenin mutluluğu bir başka oluyor. 


Sanko Okulları’nın varlık nedeni olan değerli gençler; aileleriniz için olduğu kadar bizler ve ülkemiz için de birer değersiniz. Ailelerinizin daha iyi eğitim almanız için sizleri bizlere emanet ettikleri andan itibaren, Sanko Ailesi’nin saygın ve yeri doldurulamaz değerlerimiz oldunuz. Heyecanınız, varlığınız ve her ortamda sergilediğiniz başarılarınız, yarınlara daha çok umutla bakmamızı sağlıyor. 

Türkiye’nin geleceği olan sizler için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık, kaçınmayız da. Anaokulumuz, ilkokulumuz, ortaokulumuz ve liselerimizle eğitim kalesinin burçlarına Sanko Bayrağını birlikte dikiyoruz. İnanıyorum ki,her biri ülkemiz eğitim sisteminin laboratuvarı işlevi gören okullarımızda hayata hazırladığımız gençler, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100.yıl dönümü olan 2023 hedefine odaklanan ülkemizin önemli kadroları arasında yerini alacaktır. 

Fen ve Teknoloji Lisemiz, yalnız Sanko’nun değil, Türkiye’nin göğsünü kabartan eğitim yuvasıdır. Okullarımızın fiziki yapısı, anne ve babalarınızın yanı sıra, her biri sizleri ailemizin ayrıcalıklı üyeleri olarak gören öğretmenleriniz, yöneticileriniz, idari personel ve bizler için de iftihar vesilesidir. Okullarımızı aile ortamına dönüştüren sizlersiniz. Cıvıltılarınızla, kahkahalarla seslendirdiğiniz sevinciniz, sorumluluklarınızın bilinciyle hepimize yansıttığınız umutlarınızla, her birinizin gözünde bir başka kıvılcım olarak çakan başarılarınızla mutlu oluyoruz. 

Sevgili Gençler,
Ülkemizin geleceğinde pay sahibi olmak amacıyla üniversite eğitimi için aramızdan ayrılanlarla da et tırnak gibi bir arada olmayı, ihtiyaç duydukları anda yanlarında bulunmayı bir görev kabul ediyoruz. Mezunlar, SANKO Ailesi’nin ayrılmaz parçalarıdır. 

Bu vesile ile canlarından birer parça olan sizleri bizlere emanet eden aileleriniz başta olmak üzere, gecelerini gündüzlerine katarak bugünlere gelmenize katkısı bulunan ve başarınız için yılın 365 günü araştırma ve değerlendirme içerisinde olan Danışma Kurulu Başkan ve Üyelerine, Genel Müdür’ün şahsında yöneticiler, öğretmenler ve idari kadroda çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyor ve kutluyorum. Hep birlikte, sağlıklı ve mutlu bir geleceği yaşamamızı dilerim. 
Sevgilerimle. 

Adil Sani KONUKOĞLU
Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Özel Sanko Okulları Kurucu Temsilcisi