Sağlık Hizmetleri Birimi

Okulumuzda kadrolu iki hemşire, tam donanımlı dört sağlık odası bulunmaktadır. Her gün 12.00 - 13.00 saatleri arasında Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'nden uzman doktor gelmektedir. 

Öğrencilerimizin okulda meydana gelebilecek kazalara karşı özel kaza sigortası bulunmaktadır. Okul içinde yaşanan kazalarda gerekli önlemler alınıp, ilk müdahale yapılarak velisinin bilgisi dahilinde öğrenci hastaneye götürülür. 

Öğrencilerin sağlık formları birimde dosyalanır. Sağlık odasındaki tüm kayıtlar gizlidir ve zorunlu şartlar (ani hastalık durumu, sağlık taraması vb.) dışında kimseye açıklanmaz. 

Kronik sağlık problemi olan öğrenciler için gerekli önlemler alınır. Öğrencilerin aşı uygulamaları ve yıllık sağlık kontrolleri, İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Toplum Sağlık ekipleri işbirliği ile yapılır. 

Koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında okul içinde olası sorunların erken teşhis edilerek çözülmesini sağlamak amacıyla diş, göz vs. dallarda uzman doktorlarla birlikte taramalar yapılarak tespit edilmiş ise olumsuz sonuçları velilere bildirilir. 

Belirli aralıklarla öğrencilerin boy - kilo ölçümleri yapılarak istatistikler çıkarılır. Bu konuda veliler bilgilendirilerek gerekli önlemlerin alınması sağlanır. Öğrencilerimizin şehir dışı yarışma, gezi vb. etkinliklerinde olası sağlık sorunlarını çözmek için okul hemşiresi veya Özel Sani Konukoğlu Hastanesinden bir hemşire guruba eşlik eder.