Servis Birimi

Özel Sanko Okullarında servis hizmeti ANKO Taşımacılık Limited Şirketi tarafından yapılmaktadır. Servis hizmeti 3348 sayılı Ulaştırma Bakanlığı'nın Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanunu, 4925 sayılı karayolu taşıma kanunu ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 75. Maddesine dayanılarak çıkarılmış olup, okul ve tedarikçi firma arasında imza altına alınmıştır. Servis kullanan öğrenci velisi ile servis firması arasında da servis kullanma sözleşmesi yapılmaktadır.

Buna göre;
Öğrencilerimizin okula giriş ve çıkışları, Özel Sanko Okulları kampüs alanı içerisindeki servis araçları için ayrılmış alanlardan sağlanır. Servis, öğrenciyi velinin sözleşme evrakında belirtilen adresten alır ve yine sözleşme evrakında belirtilen adrese bırakır. 

Öğrencilerin günlük servis güzergahı değişikliği yapılmamaktadır. Ancak belirtilen zorunlu hallerde güzergah ise değişiklik, ilgili müdür yardımcısının bilgisi dahilinde gerçekleşir. 

Servis araçlarında, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerimizin hostes eşliğinde ulaşımları sağlanır. Veli öğrenciyi hosteslere teslim eder ve hosteslerden teslim alır. Öğrencilerimizin sabah herhangi bir nedenden dolayı servis kullanmaması durumunda, 30 dakika öncesinden servise bildirilmesi gerekmektedir. 

Öğrencilerimizin okula zamanında ulaşabilmesi için servis aracına bineceği yerde, araç gelmeden en az 2 dakika önce hazır bulunması gerekmektedir. 

Her öğrencimizin servis aracına binip oturmalarından itibaren emniyet kemerlerini takmaları yasal zorunluluktur. 

Servis ücreti yasal olarak UKOME Komisyonu tarafından belirlenir. Ücret üzerinden kardeş indirimi uygulanır.