Yemek & Beslenme


Özel Sanko Okulları'nda yemek; Sofra Grup yemek firması tarafından okulumuz mutfağında üretim yapılarak sağlanmaktadır.Yemek mönüsü öğrencilerimizin günlük besin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde diyetisyenler tarafından hazırlanmaktadır. 

Okulumuzda anasınıfı, ilkokul, ortaokul, lise olmak üzere 4 ayrı yemekhane ve ilkokulumuzda 1 büfe, ortaokul ve lisemizde 2 kafeterya bulunmaktadır. Anasınıfı, 1. ve 2. sınıf öğrencilerimiz sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi beslenmesi öğünlerinden yararlanabilir. 

Okulumuzda anasınıfı, ilkokul ve ortaokulda öğrenim gören tüm öğrencilerimizin sağlıklı ve dengeli beslenmesi için öğle yemeği zorunlu olup sabah kahvaltısı ve ikindi beslenmesi isteğe bağlıdır. Öğrencilerimiz yanlarında para taşımazlar. 3. sınıftan itibaren veliler tarafından okul mağazasına yatırılan kredilerini kiosk makinelerinden çektikleri fişler ile kullanırlar. 

Okulumuz büfe ve kafeteryalarında, asitli içecekler (kola, gazoz), cips, çikolata vs. satılmaz. Büfe ve kafeteryada satılan yiyecekler yemek firmamız tarafından okulumuz mutfağında üretilmektedir.

Okulda etütlere ve antrenmanlara kalacak öğrencilerimizin beslenme ihtiyaçları için nöbetçi kafeteryamız hizmet verir. Anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise bölümlerinden temsilci öğretmen, öğrenci, okul öğrenci meclis başkanları ve yemek firması yetkililerinden oluşan Beslenme Komisyonu her ayın ilk haftası toplanarak dilek ve önerilerini dile getirirler.