Kapat
Ortaokul
Ortaokul
//

Uygulamalar

 • Öğrenen Okullar
 • Öğrencileri hayata hazırlamak amacıyla, iletişim becerisi güçlü, yaşama olumlu bakabilen, problem çözme konusunda yetkin, zamanını yönetebilen bireyler yetiştirmek için takım çalışmaları ile öğrenmeyi öğrenmeye öncülük eden bir uygulamadır.

 • Liseye Geçiş Sınav Çalışmaları
 • Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından merkezi sınavla öğrenci alan Ortaöğretim Kurumları için yapılacak sınav haziran ayının ilk cumartesi gününde gerçekleşecektir. Sınavda sadece 8. Sınıf müfredatına uygun sorular çıkacaktır. Sınav sözel ve sayısal olmak üzere iki bölümden oluşup iki oturum şeklinde yapılacaktır. Sözel bölüm Türkçe, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce; sayısal bölüm Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden oluşacaktır. Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden 20’şer, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İngilizce derslerinden ise 10’ar soru sorulacaktır. MEB’in yayınlamış olduğu örnek sorulara bakıldığında; öğrencilerden okuduklarını anlamaları ,edinmiş oldukları bilgileri kullanmaları ve yorumlamaları, eleştirel düşünebilmeleri, analiz ve sentez yapabilmeleri beklenmektedir. 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerimize yapılan akademik çalışmalar da bu doğrultuda yapılmaktadır.

  Öğrencilerimizin yapılacak Merkezi Sınava planlı ve programlı bir hazırlık süreci geçirmelerine yönelik uygulanan deneme sınavları sonucunda Ölçme ve Değerlendirme Biriminden elde edilen veriler K12.net Öğrenci Bilgi Sistemine yüklenmekte ve bu doğrultuda öğrencilerimizin eksiklerinin giderilmesi konusunda rehber ve şube öğretmenlerinin katıldığı toplantılar gerçekleştirilmekte alternatif çözümler üretilmektedir.

  Öğrencilerimize sunduğumuz alternatif öğrenme ortamlarından biri E- ders sistemidir. E-ders sisteminde, ders öğretmeni dersinin kaydını almakta ve bu kayıt K12 Net Öğrenci Bilgi Sistemine yüklenmektedir. Sisteme şifreleri ile giriş yapan öğrencilerimiz eksiklerini tamamlama ve öğrendiklerini pekiştirme anlamında önemli bir avantaja sahip olmaktadırlar.

  8. sınıflar sınav hazırlık grubu olduğundan yoğun bir ders programı uygulanmaktadır. Pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri 15.30-17.00 saatleri arasında sabit etüt sistemi ve birebir çalışmalar yapılmakta olup, cumartesi günleri ise uygulanan deneme sınavları ile öğrencilerimizin kendilerini değerlendirmeleri ve eksik kazanımlarını daha sık bir şekilde görmeleri sağlanmaktadır.

  Öğrencilerimizin bilişsel anlamda desteklenmesinin yanı sıra , Ortaokul Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi, öğrencilerin bütünsel anlamda gelişimlerinin sağlanması için Bireysel Takip Sistemi uygulamakta, Zaman Yönetimi, Motivasyon ve Sınav Kaygısı ile Başa Çıkma gibi konularda öğrencilere bireysel veya grup çalışmaları ile katkı sağlamaktadır.

 • Çoklu Zeka Uygulamaları ve Öğrenci Merkezli Eğitim
 • Temelinde grup çalışmaları, bireysel öğretim yaklaşımları ve proje tabanlı öğrenmenin yer aldığı çoklu zeka öğretim yöntemlerini kuruluşundan bu yana uygulayan okulumuz; Türkiye'de çoklu zeka ve öğrenci merkezli eğitim yaklaşımını ilk benimseyen ve başarıyla uygulayan okullardandır.

 • Proje Tabanlı Öğrenme
 • Gerçek öğrenmenin öğrencinin tüm duyularını harekete geçirmekle mümkün olacağı inancıyla; tüm eğitim-öğretim programları yaparak yaşayarak öğrenme ve proje tabanlı eğitim üzerine yapılandırılır.

 • Aktif Öğrenme
 • Aktif öğrenme; öğrencinin bireysel olarak öğrenmenin yönetim ve sorumluluğunu üzerine aldığı, zihinsel yeteneklerini kullanmaya teşvik edildiği bir öğrenme biçimidir.

  Bireyin ilgi, ihtiyaç ve yeteneklerini dikkate alan, bireye çoklu öğrenme ve değerlendirme fırsatları sunan ve öğrenme deneyimleri kazanmaları için fırsat sağlar.

Neden
Özel Sanko Okulları?
 • Modern derslikleri, spor alanları, laboratuvarı ve atölyeleri, 
 • Güçlü teknolojik alt yapısı, 
 • Sınıf düzeyi uzman öğretmenlik sistemi, 
 • Nitelikli akademik kadrosu, 
 • Sanat ve Spor alanlarına yetenek ölçeğiyle doğru yönlendirme, 
 • Üst düzey eğitim-öğretim programı 
 • Öğrenmeyi zenginleştirici etkinlikleri, 
 • Üst düzey yabancı dil eğitim-öğretim programı, 
 • Bütün insan yetiştirme amacıyla hazırlanmış ulusal ve uluslararası eğitim-öğretim programı, 
 • Ve daha birçoğu için…. 
Veli Yorumları
Mehmet Özer

Merhabalar, ben 1-A sınıfından Pelin Özerin babasıyım. Sene başında çocuğumuzu okula gönderme konusunda çok çekingen kalmıştık. Fakat Hülya hanım ile yaptığımız görüşme sonucu.. » Devamını Gör

Mehmet Özer

EYLEM AKINAL

Tıpkı yüz yüze eğitim verir gibi kararlı, istikrarlı ve dahası disiplinli davranan okulumuza teşekkür ederim. 1. sınıf öğrencisi kızımın okul ve okuma hevesi beni hep en heyec.. » Devamını Gör

EYLEM AKINAL

Zeynep Özer

1A sınıfımızın Güzel Yürekli Öğretmeni Sevgi Uğur’a uzaktan eğitimde hissettirdiği sevgisini, her bir çocuğun gelişimine göre yaklaşımını, ders sırasında ve her bir dersin son.. » Devamını Gör

Zeynep Özer

Saime Kutlu Altınbaş

Online okuma yazma nasıl ogretilir diye endişe ederken ikiz çocuklarıma emek, sabır ve birikimleriyle okuma yazmayı öğreten değerli ogretmenleriniz Fatma Sevin ve Baran Fırat .. » Devamını Gör

Saime Kutlu Altınbaş

Seda Karaşişek

Pandemide ilk okul 1. sınıfa başlayan kızım online eğitim ile 2 ay içerisinde okuma yazmayı öğrendi. Öğretmenimiz Sibel Doğan a çok teşekkür ederim. Bu süreçte tecrübesi,sevgi.. » Devamını Gör

Seda Karaşişek

Seda Karaşişek

Pandemi döneminde 1. sınıfa başlayan kızım için çok endişeliydim,okuma yazmayı nasıl öğrenecekleri konusunda tereddütlerim vardı. Ancak öğretmenimiz Sevgi Uğur ve onun deneyim.. » Devamını Gör

Seda Karaşişek

Tanıtım Filmimiz