Kapat
Gaziantep'ten
Dünyaya açılan
Eğitim Ekolü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ FIRAT MÜMTAZ ASYALI’NIN 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KAPANIŞ MESAJI…

GENEL MÜDÜRÜMÜZ FIRAT MÜMTAZ ASYALI’NIN 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KAPANIŞ MESAJI…

SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı, “2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı, yalnız ülkemizde değil, dünyada da okullar açısından sıra dışı bir dönem oldu” dedi.

Eğitim, öğretim yılı kapanışı nedeniyle mesaj yayımlayan Asyalı, Mart 2020’de başlayan ve yaklaşık iki yıl süren Covid-19  pandemi sürecinin birçok alana olduğu gibi eğitim alanına da derin etkileri olduğunu belirtti.

Asyalı, “Ülkemizde öğrencilerin sınav grupları hariç neredeyse tümünün yaklaşık 18 ay yüz yüze eğitime ara vermiş olması, 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının önemini daha çok artırdı” ifadelerini kullandı.

Tam gün ve kesintisiz yüz yüze eğitimle başladıkları 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında öncelikli amaçlarının, çok uzun süre okuldan uzak kalan öğrencilerinin sosyal, duygusal ve akademik açıdan okul ortamına uyumlarını yeniden sağlamak olduğunu anımsatan Asyalı, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Öğrencilerde oluşan sosyal ve duygusal eksiklikleri hızla telafi edebilmek amacıyla, temassız oyunlar ve farklı tasarlanmış etkinliklerle onlara etkileşim fırsatları sağladık. Beklenenden çok uzun süren uzaktan öğretim ve yaz tatili nedeniyle ortaya çıkan akademik eksiklikleri giderebilmek için de zenginleştirilmiş öğretim ve telafi programları geliştirerek öğrencilerimizin gelişimlerini destekledik. Şimdi dönüp baktığımızda, bireysel ve toplumsal sorumluluğu büyük ve eşine belki de bir daha rastlanmayacak bir öğretim yılını başarıyla tamamlamış olmanın mutluluğunu yüreklerimizde hissediyoruz.

Özellikle birinci dönemi pandemi etkisinde geçse de 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı SANKO Okulları için yüz yüze eğitime hızla uyumlandığımız ve akademik, sportif ve sanatsal birçok alanda başarılarla dolu bir eğitim öğretim yılı oldu. Öğrencilerimizin spor alanında elde ettikleri sayısız il, bölge ve Türkiye derecesi bizleri gururlandırdı. Bu dönemde çeşitli branşlarda 6 öğrencimizin kendi yaş gruplarında milli takım havuzlarına seçilmesi bizim için önemli bir başarıydı. Sanat alanında elde ettiğimiz dereceler ve okulumuzda gerçekleştirdiğimiz sergi ve performanslar öğrencilerimizin çok yönlü gelişimleri için oldukça değerliydi.”

AKADEMİK BAŞARILAR
2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının akademik yönden de başarılarla dolu bir yıl olduğuna vurgu yapan Asyalı, şöyle devam etti; 

“Ülkemizde ço uzun süren uzaktan öğretim nedeniyle oluşan akademik boşlukları hızla telafi ederek birçok başarılı akademik çalışma ve projeye imza attık. Çok detaylı bir şekilde planlanmış olan akademik çalışmalarımızın meyvelerini, 2022 LGS ve 2022 YKS resmi sonuçlarında elde edeceğimiz kitlesel başarılarla toplayacağımıza yürekten inanıyoruz. Bu vesileyle, bu sene okulumuzdan mezun olan 89 lise öğrencimize, TYT ve AYT sınavlarında yürekten başarılar diliyoruz.

2022 yılında, okulumuz anasınıfı ve ilkokul kademeleri için önemli akademik gelişmelerden biri de IB tarafından ‘İlk Yıllar Programı’nı uygulamak için yetkilendirilmemiz oldu. İki yıl süren uzun soluklu bir denetleme sürecinin ardından Mayıs 2022 tarihinde uygulamaya yetkilendirildiğimiz İlk Yıllar Programı (PYP) sayesinde; anasınıfı ve ilkokul öğrencilerimizi içlerindeki merak duygusu köpürtülmüş, sorgulama becerileri gelişmiş, araştıran, öğrenmeye hevesli, yüzleri gülen ve gözleri ışıldayan mutlu bireyler olarak yetiştirmeye devam edeceğiz.”

TÜBİTAK YARIŞMALARI BAŞARISI
Haziran 2022’de Liseler arası TÜBİTAK Projeleri Yarışmalarında iki Türkiye ikinciliği, bir Türkiye üçüncülüğü ve Eylül 2021’de TEKNOFEST Türkiye üçüncülüğü derecelerinin SANKO Okulları’nın proje kültürüne ilişkin köklerinin ne kadar derinlerde olduğunu bir kez daha gösterdiğinin altını çizen Asyalı, şunları kaydetti: 

“TÜBİTAK ve TEKNOFEST organizasyonlarına ek olarak; ulusal ve uluslararası özel proje yarışmasında alınan sayısız başarı ve derece, bu başarıları elde eden öğrencilerimiz ve okulumuz adına bizleri onurlandırdı. Başta TEKNOFEST 2022 olmak üzere, bazı özel proje yarışmalarında değerlendirme süreçlerinin halen devam ettiğini ve sonuçlarını büyük bir heyecan içinde beklediğimizi ayrıca belirtmek isterim.” 

ÖĞRENCİLERE SESLENİŞ
Asyalı, öğrencilere, velilere ve eğitimcilere teşekkür ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kıymetli öğrencilerimiz, geride bıraktığımız eğitim öğretim dönemi, pandemi nedeniyle uzun süre uzak kaldığınız okullarınıza, arkadaşlarınıza ve öğretmenlerinize kavuştuğunuz, onlarla hasret giderdiğiniz bir yıldı. Yıl içinde; çokça öğrendiniz, güldünüz, eğlendiniz, bazen üzüldünüz ve aynı zamanda çok da yoruldunuz. Şimdi önünüzde sizleri bekleyen çok uzun bir yaz tatili var. Her birinize, elinizde ya da başucunuzda en az bir kitabın eksik olmayacağı, geleceğe yönelik hedefleriniz üzerine düşünüp, merak duyduğunuz alanlar ile ilgili araştırmalar yapacağınız ve bolca gülüp, eğlenip, bolca dinleneceğiniz keyifli bir yaz tatili diliyorum.

Değerli velilerimiz, SANKO Okulları olarak öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlama ortak amacıyla gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmalarımıza verdiğiniz destek çok kıymetli. Çünkü bizler biliyoruz ki sizlerin gözbebeği olan evlatlarınızı; vatanını seven, bayrağına sevdalı, yerel değerlerini bilen ve evrensel bilgiyle donatılmış bir dünya vatandaşı olarak yetiştirmek için çıktığımız bu yolculukta, ancak ve ancak sizlerin desteği ile başarılı olabiliriz. Bu vesileyle, okulumuza güveniniz ve desteğiniz için teşekkür eder, öğrencilerimiz ile keyifli bir yaz tatili geçirmenizi dilerim.

Değerli eğitimcilerimiz, uzun bir aradan sonra, öğrencilerimizin okula sosyal, duygusal ve akademik olarak tekrar uyumlanmasına liderlik eden, onlarla yeri doldurulamaz bambaşka bir bağ kuran, her birinin yüreklerine dokunan ve onlara ilham veren sizlersiniz. Yaşamınıza yön veren bilgelik dolu ulvi mesleğiniz sayesinde; öğrencilerimizin hayatlarında bugüne kadar yarattığınız ve ilerleyen yıllarda yaratacağınız farklar onların gelecek yolculuklarına ışık tutacaktır. Öğrencilerimizin çok yönlü gelişimleri adına, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı boyunca emekleriniz için şükranlarımı sunar, her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim.”

Neden
Özel Sanko Okulları?
  • Modern derslikleri, spor alanları, laboratuvarı ve atölyeleri, 
  • Güçlü teknolojik alt yapısı, 
  • Sınıf düzeyi uzman öğretmenlik sistemi, 
  • Nitelikli akademik kadrosu, 
  • Sanat ve Spor alanlarına yetenek ölçeğiyle doğru yönlendirme, 
  • Üst düzey eğitim-öğretim programı 
  • Öğrenmeyi zenginleştirici etkinlikleri, 
  • Üst düzey yabancı dil eğitim-öğretim programı, 
  • Bütün insan yetiştirme amacıyla hazırlanmış ulusal ve uluslararası eğitim-öğretim programı, 
  • Ve daha birçoğu için…. 
Veli Yorumları
Mehmet Özer

Merhabalar, ben 1-A sınıfından Pelin Özerin babasıyım. Sene başında çocuğumuzu okula gönderme konusunda çok çekingen kalmıştık. Fakat Hülya hanım ile yaptığımız görüşme sonucu.. » Devamını Gör

Mehmet Özer

EYLEM AKINAL

Tıpkı yüz yüze eğitim verir gibi kararlı, istikrarlı ve dahası disiplinli davranan okulumuza teşekkür ederim. 1. sınıf öğrencisi kızımın okul ve okuma hevesi beni hep en heyec.. » Devamını Gör

EYLEM AKINAL

Zeynep Özer

1A sınıfımızın Güzel Yürekli Öğretmeni Sevgi Uğur’a uzaktan eğitimde hissettirdiği sevgisini, her bir çocuğun gelişimine göre yaklaşımını, ders sırasında ve her bir dersin son.. » Devamını Gör

Zeynep Özer

Saime Kutlu Altınbaş

Online okuma yazma nasıl ogretilir diye endişe ederken ikiz çocuklarıma emek, sabır ve birikimleriyle okuma yazmayı öğreten değerli ogretmenleriniz Fatma Sevin ve Baran Fırat .. » Devamını Gör

Saime Kutlu Altınbaş

Seda Karaşişek

Pandemide ilk okul 1. sınıfa başlayan kızım online eğitim ile 2 ay içerisinde okuma yazmayı öğrendi. Öğretmenimiz Sibel Doğan a çok teşekkür ederim. Bu süreçte tecrübesi,sevgi.. » Devamını Gör

Seda Karaşişek

Seda Karaşişek

Pandemi döneminde 1. sınıfa başlayan kızım için çok endişeliydim,okuma yazmayı nasıl öğrenecekleri konusunda tereddütlerim vardı. Ancak öğretmenimiz Sevgi Uğur ve onun deneyim.. » Devamını Gör

Seda Karaşişek

Tanıtım Filmimiz