Kapat
Anasınıfı
Anasınıfı
//

PDR

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi; öğrencilere, öğretmenlere ve velilere yönelik hizmetler sunar. Bu hizmetler öğrenciyi tanıma, öğrencinin kendini tanıması, okula uyum, benlik gelişimi, karar verme, problem çözme, akran ilişkileri, çatışma çözme ve 1.sınıfa hazır oluşu desteklemektir.
Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik hizmetleri öğrencinin bütünsel gelişimine odaklanır. Yaklaşım olarak önleyici ve gelişimsel rehberlik yaklaşımını benimser. 

Hizmetler
• Öğrenci Kayıt Hizmetleri:
Öğrencinin ana sınıfına hazır bulunuşluğunu ölçmek, öğrenciyi ve ailesini tanımak amacıyla psikolojik danışmanlık görüşmesi yapılır.
• Oryantasyon Hizmetleri: Öğrenci okula uyum sağlaması, ebeveynlerinden sağlıklı şekilde ayrılabilmesi, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla bağ kurması için desteklenir. Veli oryantasyonu için ise Sanko velisi olmak atölyesi gerçekleştirilir.
• Grup Rehberlik Faaliyetleri: Duygu farkındalığı, duyguların ifade edilmesi, öfkeyle başa çıkma, sakinleşme yolları, akran ilişkileri becerileri, iletişim becerileri gibi konularda hazırlanan grup rehberlik çalışmalarıdır. Beden farkındalığı ve sınırlar çalışmaları yürütülür.
• Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri: SANKO Okullarında gelişimsel danışmanlık hizmetleri verilir. Normal gelişim sürecinin parçası olan konulara yönelik grup rehberlik çalışmaları, kişisel sorunları olan öğrenciler için ise bireysel görüşmeler düzenlenir. Bu görüşmelerde psikolojik danışmanlık ve rehberlik ilkeleri ve yöntemleri kullanılır. Ana sınıfı öğrencileri yapılan gözlemler sonucunda ya da öğretmenlerinin /yöneticilerinin /ebeveynlerinin yönlendirmesiyle bu hizmetten yararlanabilir. 
• Testler ve Envanterler: Öğrencilerin duygusal, davranışsal ve akademik ihtiyaçlarını belirlemek amacıyla objektif testler ve envanterler uygulanır. Öğrencilere uygulanan test ve envanterlerden sonuçları aile ile paylaşılır. Aile ile paylaşılan test sonucu sonrasında desteklenmesi gereken durumlara ilişkin öneriler sunulur.
• Ebeveynlere Yönelik Danışmanlık Hizmetleri: Ebeveynler kendi çocuklarının gelişimi veya ihtiyaç duydukları konularla ilgili okul psikolojik danışmanlarıyla rutin görüşmeler yapar. Aileler ebeveyn atölyeleri, bülten ve aile yazıları ile bilgilendirilir ve desteklenir.
• Ebeveyn Atölyeleri ve Sunumları: Etkili anne baba eğitimi, farkındalık temelli şefkat atölyesi, çocuklarda sınır gelişimi, okul olgunluğu çalışmaları yapılır.

Neden
Özel Sanko Okulları?
  • Modern derslikleri, spor alanları, laboratuvarı ve atölyeleri, 
  • Güçlü teknolojik alt yapısı, 
  • Sınıf düzeyi uzman öğretmenlik sistemi, 
  • Nitelikli akademik kadrosu, 
  • Sanat ve Spor alanlarına yetenek ölçeğiyle doğru yönlendirme, 
  • Üst düzey eğitim-öğretim programı 
  • Öğrenmeyi zenginleştirici etkinlikleri, 
  • Üst düzey yabancı dil eğitim-öğretim programı, 
  • Bütün insan yetiştirme amacıyla hazırlanmış ulusal ve uluslararası eğitim-öğretim programı, 
  • Ve daha birçoğu için…. 
Veli Yorumları
Mehmet Özer

Merhabalar, ben 1-A sınıfından Pelin Özerin babasıyım. Sene başında çocuğumuzu okula gönderme konusunda çok çekingen kalmıştık. Fakat Hülya hanım ile yaptığımız görüşme sonucu.. » Devamını Gör

Mehmet Özer

EYLEM AKINAL

Tıpkı yüz yüze eğitim verir gibi kararlı, istikrarlı ve dahası disiplinli davranan okulumuza teşekkür ederim. 1. sınıf öğrencisi kızımın okul ve okuma hevesi beni hep en heyec.. » Devamını Gör

EYLEM AKINAL

Zeynep Özer

1A sınıfımızın Güzel Yürekli Öğretmeni Sevgi Uğur’a uzaktan eğitimde hissettirdiği sevgisini, her bir çocuğun gelişimine göre yaklaşımını, ders sırasında ve her bir dersin son.. » Devamını Gör

Zeynep Özer

Saime Kutlu Altınbaş

Online okuma yazma nasıl ogretilir diye endişe ederken ikiz çocuklarıma emek, sabır ve birikimleriyle okuma yazmayı öğreten değerli ogretmenleriniz Fatma Sevin ve Baran Fırat .. » Devamını Gör

Saime Kutlu Altınbaş

Seda Karaşişek

Pandemide ilk okul 1. sınıfa başlayan kızım online eğitim ile 2 ay içerisinde okuma yazmayı öğrendi. Öğretmenimiz Sibel Doğan a çok teşekkür ederim. Bu süreçte tecrübesi,sevgi.. » Devamını Gör

Seda Karaşişek

Seda Karaşişek

Pandemi döneminde 1. sınıfa başlayan kızım için çok endişeliydim,okuma yazmayı nasıl öğrenecekleri konusunda tereddütlerim vardı. Ancak öğretmenimiz Sevgi Uğur ve onun deneyim.. » Devamını Gör

Seda Karaşişek

Tanıtım Filmimiz